Lutealinė fazė: palaikykite savo kūną taikydami ciklo sinchronizavimo metodą®

Tai trečiasis tinklaraščio įrašas iš 4 dalių serijos „The Cycle Syncing Method®“: mikroelementai ir botaninė parama keturioms infradijos ritmo arba hormonų ciklo fazėms.

„Flo Living“ tikslas yra padėti moterims subalansuoti hormonų pusiausvyrą ir išspręsti menstruacijų problemas, susijusias su maistu, papildais ir gyvenimo būdo pokyčiais. Mes laikomės funkcinės mitybos ir sisteminės medicinos metodo, kad pasiektume optimalią hormonų būklę.

Pirmas žingsnis bet kuriai moteriai* norint subalansuoti savo hormonus yra sužinoti apie 28 dienų hormonų ciklą, kurį valdo specialus biologinis ritmas, vadinamas infradietiškas ritmas. Infradijos ritmas vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį moterų sveikatai ir savijautai. Žinojimas, ko reikia jūsų kūnui kiekvienoje ciklo fazėje, yra labai svarbus ne tik hormonų gijimui, bet ir bendrai jūsų sveikatai.

Norėdami sužinoti daugiau apie infradietinį ritmą, galite peržiūrėti išsamų įrašą, kurį parašiau apie infradietinį ritmą, ir daugiau apie ciklo sinchronizavimo metodą® čia. Norėdami giliai pasinerti, pasiimkite mano naujos knygos kopiją „The Flo“.kuris yra susijęs su unikaliais mūsų 28 dienų hormonų ciklo ritmais „The Cycle Syncing Method®“ ir konkrečia pagalba, kurią galime pasiūlyti savo kūnui kiekvienos fazės metu.

Tai yra trečiasis tinklaraščio įrašas mūsų keturių dalių serija apie mikroelementus ir botaninę paramą padėti geriau palaikyti infradijos ritmą. Šiame įraše išnagrinėsime papildų poreikį 28 dienų hormonų ciklo liuteininėje fazėje.

Infradinio ritmo 4 fazės

Infradijos ritmas seka menstruacinį ciklą ir turi keturias skirtingas fazes. Jie yra:

  1. Folikulinė fazė
  2. Ovuliacijos fazė
  3. Liutealinė fazė
  4. Menstruacijų fazė

Moterims, kurios yra vaisingo amžiaus, raktas į optimalią sveikatą yra valgyti, judėti ir maitintis taip, kad būtų palaikoma kiekviena infradijos ritmo fazė. Kiekvienoje fazėje mūsų kūnai reikalauja skirtingos savijautos.

Liutealinė fazė yra 10–14 dienų po ovuliacijos ir prieš mėnesines.

Daugiau apie mikroelementų poreikius pirmoje ciklo fazėje (folikulinėje) galite sužinoti čia ir antrojoje fazėje (ovuliacijoje) čia. Šiandienos įraše mes gilinsimės į mikroelementų palaikymą liutealinėje fazėje.

Susipažinkite su liutealine faze

Kada: 10–14 dienų po ovuliacijos ir prieš kraujavimą.

Kas vyksta jūsų kūne:

  • Estrogenų lygis ir toliau didėja, o gimdos gleivinė ir toliau storėja
  • Progesterono lygis pradeda didėti
  • Pasibaigus liuteininei fazei, estrogeno, testosterono ir progesterono kiekis pasiekia aukščiausią tašką, o vėliau pradeda mažėti ir pasiekia žemiausią lygį prieš pat mėnesines.
  • PMS šios fazės metu sukelia per didelis estrogeno kiekis organizme, palyginti su progesteronu, arba estrogenų dominavimas
  • Metabolizmas pagreitėja

Kas vyksta jūsų smegenyse:

Hormonų lygis šioje fazėje skatina jūsų smegenis gerai sutelkti dėmesį į detales ir užbaigti projektus. Šios fazės pabaigoje, kai jūsų hormonų lygis kris, turėsite mažiau energijos ir jausitės labiau linkę sutelkti dėmesį į vidų, o ne į bendravimą.

Maisto, mankštos ir gyvenimo būdo strategijos ovuliacijos fazei

Norint pasiekti optimalią hormonų būklę ir palengvinti menstruacines problemas, tokias kaip PMS, mėšlungis, pilvo pūtimas, spuogai, gausios ar nereguliarios mėnesinės ir menstruacijų nebuvimas, reikalingas daugialypis požiūris, apimantis maisto, judėjimo ir gyvenimo būdo strategijas, įgyvendinamas cikliškai. Skatinu moteris valgyti cikliškai, mankštintis pagal savo cikląir planuoti savo tvarkaraščius turėdami omenyje savo infradietišką ritmą.

Liutealinės fazės metu, ypač tavo medžiagų apykaita pagreitėja, o ramybės būsenos kortizolio lygis yra didesnis. Kasdien turite suvartoti daugiau kalorijų, kad išlaikytumėte stabilų cukraus kiekį kraujyje, o tai padeda subalansuoti insuliną – svarbų hormoną, kuris labai veikia jūsų patiriamo PMS laipsnį. Be to, šiuo metu nedalyvaukite HIIT treniruotėse. Rinkitės švelnesnius judesius, pavyzdžiui, pilatesą ir kitas ne kardio jėgos treniruotes. Tai, kiek PMS turite, visiškai priklauso nuo jūsų ir tiesiogiai priklauso nuo to, kiek arba kiek mažai palaikote infraraudonųjų spindulių ritmą šioje fazėje. Toliau pabrėžkite kryžmažiedžių daržovių per šį etapą ir pridėkite kai kurių sudėtingų angliavandenių, tokių kaip saldžiosiose bulvėse, kurios yra daug maistinių medžiagų.

Papildai taip pat yra svarbūs. Rekomenduoju pagrindinių mikroelementų kiekvienai vaisingo amžiaus moteriai –papildai, kuriuos svarbu vartoti kasdien. Taip pat rekomenduoju vartoti tam tikros fazės papildų, kad toliau palaikytumėte ir optimizuotumėte hormonų sveikatą kiekvienoje fazėje. Faziniam palaikymui liutealinės fazės metu moterims rekomenduoju vartoti mišinį cukraus kiekiui kraujyje subalansuoti.