Kas yra N-acetilcisteinas? NAC privalumai vaisingumui, PCOS ir kt

Nesvarbu, ar kovojate su spuogais, pilvo pūtimu, PMS ar net PCOS, ar bandote pastoti, hormonų disbalansas gali sukelti įvairių komplikacijų ir skausmingų simptomų. Geros naujienos yra tai, kad pagrindinių su hormonais susijusių būklių priežasčių nustatymas ir palaikymas gali būti ne toks paslaptingas, kaip jūs manote.

N-acetilcisteinas (NAC) yra vienas iš mūsų mėgstamiausių papildų, padedančių moterims kovoti su tokiomis problemomis kaip sunkus kraujavimas, vaisingumo problemos ir kitos su hormonais susijusios sąlygos.

NAC yra aminorūgšties, vadinamos cisteinu, papildo forma, kuri buvo naudojama dešimtmečius palaikyti funkcijas, susijusias su hormonų sveikata. Tai taip pat yra glutationo pirmtakas, o glutationas yra būtinas norint pagerinti kepenų detoksikaciją. Tai labai svarbu, kad padėtų mums suskaidyti estrogeną, kurio perteklius dažnai yra daugelio hormoninių simptomų priežastis.

NAC naudinga jūsų hormoninei sveikatai, nes palaiko:

  • Ovuliacija ir vaisingumas
  • Kepenų ir inkstų detoksikacija
  • Sveikas hormonų balansas
  • Atsparumas insulinui

Susidomėjote? Sužinokime daugiau apie tai, kaip NAC gali padėti jūsų kelionei.

NAC vaisingumui

Kūdikio auginimas yra sunkus darbas… taip, mes tai pasakėme! Tai gali prasidėti linksmai ir koketiškai, bet tęsdami vaisingumo kelionę galite sužinoti, kad čia yra daugiau, nei manėte. Ir tai ne tik „jūsų problema“. Tiesą sakant, maždaug 12% JAV moterų nuo 15 iki 44 metų pranešė, kad naudojasi nevaisingumo paslaugomisPasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų.

NAC įtraukimas į savo sveikatingumo praktiką gali būti tikrai naudingas būdas padėti sukalibruoti vaisingus veiksnius. Įrodyta, kad NAC palaiko sveikų kiaušinėlių augimą ir skatina ovuliaciją. Taip pat buvo susieta su padidėjusi kiaušidžių funkcija.

Neseniai atlikta 15 atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų analizė parodė, kad NAC gali būti veiksmingas adjuvantas esant nepaaiškinamam moterų nevaisingumui (taigi, gydymas po pirminio gydymo), ypač moterims, turinčioms aukštą KMI, atsparumą insulinui ir oksidacinį stresą. (Tačiau autoriai pažymėjo, kad norėtų pamatyti papildomų tyrimų.)

NAC, skirtas PCOS

Jei dėl jūsų vaisingumo problemų yra policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS), žinokite, kad nesate vieni – PCOS yra viena dažniausių moterų nevaisingumo priežasčių JAV.

Be nereguliarių mėnesinių, svorio padidėjimo ir spuogų, PCOS gali sukelti rimtų sveikatos komplikacijų, nuo 2 tipo diabeto iki hipertenzijos iki insulto. Trumpai tariant, tai gali atrodyti kaip gniuždanti diagnozė, jei stengiatės pastoti ar reguliuoti hormonų lygį.

Bet čia ateina NAC.

Klomifeno citratas yra dažniausiai skiriamas vaistas nuo PCOS susijusio nevaisingumo, tačiau vien jis nepašalina pagrindinio hormoninio disbalanso, sukeliančio PCOS. Neseniai atliktas atsitiktinių imčių dvigubai aklas, placebu kontroliuojamas moterų, sergančių PCOS, tyrimas parodė, kad derinys NAC ir klomifeno citratas žymiai padidino ovuliaciją ir nėštumo dažnį moterų, sergančių vaistams atspariu PCOS.

Kitas nedidelis tyrimas parodė, kad NAC antioksidacinės savybės padėjo pagerinti cirkuliuojančio insulino lygį ir jautrumas insulinui moterims, sergančioms PCOS ir hiperinsulinemija (didelis insulino kiekis kraujyje).

Ir tai dar ne viskas, ką reikia žinoti, jei gyvenate su PCOS. Perspektyvus tyrimas, kuriame dalyvavo 100 PCOS sergančių moterų, kurios 24 savaites vartojo NAC arba metforminą, parodė, kad NAC sukėlė reikšmingą KMI sumažėjimą, veido plaukų perteklių ir menstruacijų sutrikimustaip pat bendrojo cholesterolio ir mažo tankio lipoproteinų (MTL) kiekio sumažėjimas.

NAC nuo gausaus kraujavimo ir miomų

Kita dažna hormoninė bėda – gausus menstruacinis kraujavimas arba menoragija.

Pirmoje ciklo pusėje estrogenas pakyla ir pasiekia didžiausią lygį, kai ovuliuojate. Jūsų kepenys yra atsakingos už estrogeno skaidymą, tačiau viskas ne visada vyksta taip, kaip planuota, kai trūksta mikroelementų. Be tinkamų maistinių medžiagų, tokių kaip pakankamai NAC ar cisteino, jūsų kepenys gali kovoti su detoksikacija, dėl kurios perteklinis estrogenas cirkuliuoja jūsų sistemoje.

Vėlgi, čia NAC yra vertingas papildymas jūsų sveikatingumo rinkinyje. Įrodyta, kad NAC palaiko kepenų detoksikacijos procesą. Tai būtina, nes kai kepenys yra per daug apkrautos, joms gali kilti problemų pašalinant estrogeno perteklių iš jūsų sistemos.

Šis estrogeno perteklius sukelia dvi problemas: galimybę, kad endometriumo gleivinė per stora, ir fibroidinių navikų augimą. Įrodyta, kad NAC padeda sumažinti fibromų dydį– dažni gerybiniai navikai, kurie randami gimdoje ir paveikia 70–80 % moterų reprodukcinio amžiaus pabaigoje.

Pasiruošę tai išbandyti?

Papildų pirkimas gali būti sudėtingas, todėl sukūrėme tris naujus papildų rinkinius, kuriuose yra NAC, specialiai sukurtus padėti tokioms moterims kaip mes.

ATSTATYK PCOS papildusPCOS papildas

NURTURE Vaisingumo papildai

vaisingumo papildas

RELEASE miomų ir sunkaus kraujavimo papildų rinkinys

miomų papildas

Mūsų aukštos kokybės papildai (be maistingo maisto, kūno judėjimo ir poilsio) gali padėti pagreitinti gijimo procesą ir padėti atkurti kūno pusiausvyrą.

Čia galite sužinoti daugiau apie visus mūsų papildų rinkinius čia.