Pereiti prie turinio
„The Guardian“ duomenimis, beveik pusė visų jaunuolių įstoja į aukštąsias mokyklas. Tačiau ne visi tie studentai baigia studijų kursą. Daugelis baigia karjeros kelią, kuris visiškai nesusijęs su jų laipsniu. Taigi, kiek svarbus laipsnis inžinieriaus karjerai?
Inžinieriaus karjeros plotis
Anot inžinierių įdarbinimo specialistų, yra daug darbų inžinerijos, kosmoso, gynybos ir energetikos sektoriuose, kuriems reikalingas chemijos, elektros ar mechanikos inžinieriaus išsilavinimas. Tačiau yra daug darbų, kurių nėra.
Inžinerija apima daugybę darbo vietų, todėl trūksta tinkamų darbuotojų, kurie užimtų labiau kvalifikuotas pareigas. Neseniai paskelbta Engineering UK ataskaita rodo, kad inžinerijos sektorius susiduria su pagrindiniais iššūkiais ieškant tinkamos kvalifikacijos ir patyrusių darbuotojų, kurie patenkintų augantį inžinerinių įgūdžių poreikį. Ataskaitoje numatoma, kad iki 2024 m. kasmet reikės 124 000 inžinierių ir technikų.
Geros naujienos yra tai, kad yra paklausa inžinierių, turinčių laipsnius, taip pat technikų, galinčių išmokti darbo iš apačios.
Nesvarbu, ar turite išsilavinimą, ar ne, galbūt norėsite pagalvoti, kokių savybių reikia norint tapti pirmaujančiu inžinieriumi. Galvų medžiotojai ieško sunkaus darbo etikos, gebėjimo bendrauti ir optimizmo, sumaišyto su žemiška realybe, balanso.
Inžinieriaus išsilavinimo privalumai
Inžinerija yra bene greičiausiai besikeičiantis šios kartos sektorius. Kad ir kur pažvelgtumėte, yra naujų technologijų. Dėl kompiuterių ir išmaniųjų telefonų technologijos viskas tampa greitesnė, mažesnė ir nešiojamesnė.
Naujai kvalifikuoti inžinieriai, turintys diplomą, greičiausiai bus visų pramonės šakų ateities plėtros priešakyje. Pagalvokite apie automobilių pramonę (pagalvokite apie elektroninius automobilius), sveikatą (genų redagavimą ir geresnius diagnostikos įrankius), elektroniką, 3D spausdinimą (pagal užsakymą pagamintos dalys), mokslą, maistą… viskas vyksta sparčiai. Tai daugiausia lemia pagreitintas inžinerinių technologijų poveikis.
Viena inžinerijos sričių, kurioje labai trūksta, yra mokytojų specialistų. Tai vaidmuo, kuriam reikia diplomo. Karališkoji inžinierių akademija kreipėsi į vyriausybę, kad padidintų pagrindinių dalykų, šiuo metu reikalingų STEM dalykų (mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos) mokymą. Šių pagrindinių dalykų mokytojų specialistų skaičius stagnuoja, tačiau paklausa darbo vietoje kasmet auga.
Tiems, kurie nori vadovauti šiai įdomiai naujai inžinerijos erai, laipsnis yra jūsų „atviras sezamas“ į geriausius darbus, nesvarbu, ar tai būtų mokytojas, darbas mokslinių tyrimų ir plėtros (MTEP) srityje, ar praktiškesnis darbas.
Inžinieriaus išsilavinimo neturėjimo privalumai
Jei jūsų aistra yra praktinė inžinerija ar dizainas, yra daug inžinerinių darbų, kuriems nereikia pradinio laipsnio. Tai apima tokias pareigas kaip kompiuterių projektavimo technikas, civilinės inžinerijos technikas, techninės priežiūros technikas, žemės ūkio inžinerijos technikas, maisto technologas ir kt. Atminkite, kad visos šios darbo vietos yra pradinės technikų pareigos, kuriose jūs padėsite kvalifikuotiems inžinieriams.
Technikos vaidmuo atsispindi ir atlyginimo kategorijoje. Tačiau, nors kiti studentai trejus metus praleidžia studijuodami teoriją universitete, technikai gali užsidirbti nuo pat pirmos dienos. Be to, dirbdami kartu su kvalifikuotais inžinieriais galite įgyti vertingos praktinės patirties.
Kai kurie studentai gali kreiptis dėl pameistrystės, kuri leidžia jiems įgyti darbo įgūdžių dirbant. Kitos galimybės yra imtis inžinieriaus darbo techniko lygiu ir jį papildyti kolegijos kursu vakare.
Jei galvojate apie karjerą inžinieriaus srityje, svarbu suprasti, ko reikia jūsų konkrečiam karjeros vaidmeniui. Prieš užsiregistruodami trejus metus sunkaus darbo ir skolų universitete, apsvarstykite, kokie darbai yra prieinami. Taip, kai kuriems vadovaujantiems inžinerijos vaidmenims reikalingas laipsnis. Tačiau yra daug darbo vietų turintiems tinkamą A lygį ar kitą praktinę patirtį. Kaip ir visose karjerose, jei tau patinka tai, ką darai, tai tikrai neatrodys kaip darbas!
Dėkojame už šį įrašą mūsų draugei Sarah Anderson. dalis laisvai samdoma rašytoja, dalis STEM ambasadorius. Jos asmeninė misija – paskatinti daugiau studentų imtis inžinieriaus vaidmenų.
Pasidalykite šia istorija, pasirinkite savo platformą!
Puslapio įkėlimo nuoroda
Eiti į viršų