Pereiti prie turinio
Mano gyvenimas šį kartą pernai nupiešė visai kitokį vaizdą, kaip yra dabar. Ką tik baigiau skaitmeninės rinkodaros MSC ir dirbau ne visą darbo dieną universalinėje parduotuvėje. Kiekvieną laisvą minutę praleisčiau naršydamas po darbo svetaines, tokias kaip „Indeed“, ir tobulindamas savo CV. Skaitykite toliau, jei esate tokioje padėtyje, kai ką tik baigėte universitetą, o galimybė įstrigti darbo pasaulyje jus šiek tiek gąsdina. Dalinuosi 5 geriausiais karjeros plėtros patarimais, kaip pereiti į darbo pasaulį.
„Prarastasis“ etapas
Gerai, jūs baigėte universitetą, turite šių nuostabių naujų įgūdžių, taigi, kas toliau? Mano patirtis rodo, kad baigęs studijas jaučiausi nepaprastai stipriai, bet maždaug po savaitės triukšmas aprimo. Išėjau galvodamas, kokia linkme krypsta mano karjera.
Nuo pat universiteto pradžios visada žinojau, kad dirbsiu rinkodaros ir reklamos pramonėje. Turėjau aistrą turinio kūrimui ir mėgau rašyti, todėl žinojau, kad tai man tinkamas karjeros pasirinkimas. Tačiau žinojau, kad rinkodara yra konkurencinga pramonė. Gyvendamas Niukasle prie Taino, darbo vietų yra labai nedaug, todėl žinojau, kad tai nebus lengva kelionė. Nepaisant to, kreipiausi į tiek rinkodaros darbų, kiek galėjau šioje srityje, ir prasidėjo laukimo žaidimas.
Po kelių mėnesių daugybės paraiškų ir keleto nesėkmingų interviu pradėjau prarasti viltį ir pasitikėjimą. Tačiau 2019 m. spalį man buvo pasiūlytos rinkodaros asistento pareigos vienoje SAAS įmonėje Oak Engage.
Pasinerimas į Nežinią
Prisijungimas prie B2B programinės įrangos įmonės buvo kažkas, kas visiškai nepateko į mano komforto zoną. Didžioji dalis darbų, kuriuos rengiau universitete, buvo susiję su B2C darbu. Tačiau tai buvo kažkas kitokio ir norėjau pasinaudoti galimybe už ragų ir pradėti savo rinkodaros karjerą.
Po devynių mėnesių viskas negalėjo būti geriau. Dirbdamas „Oak“ dirbdamas su kai kuriomis aukšto lygio įmonėmis rengiau atvejų tyrimus, rengiau sėkmingas socialinės žiniasklaidos kampanijas ir tobulinau savo rašymo įgūdžius kurdamas įprastą tinklaraščio turinį.
Vienas dalykas, kurį mėgstu savo darbe, yra vadovybės pasitikėjimo lygis. Darbas rinkodaros srityje reiškia, kad turiu kūrybinę nuojautą ir mėgstu bėgti su savo idėjomis. Laisvė dirbti su man patinkančiais projektais ir pasitikėjimas, kad pavyks pasiekti sėkmingų rezultatų, yra tikras pasitikėjimo stiprintuvas.
Patarimai dėl perėjimo
Jaučiu, kad baigus universitetą palaikymo ir patarimų beveik nebuvo. Dalyvaujant darbo mugėse labai trūko rinkodaros perspektyvų. Dauguma mano dėstytojų nelabai domėjosi tuo, ką veiksiu po universiteto.
Taigi, čia yra mano geriausi karjeros plėtros patarimai, kaip valdyti perėjimą iš universiteto į karjeros pradžią.
Kažką tikriausiai girdėjote anksčiau, bet negaliu pakankamai pabrėžti, kaip svarbu įgyti darbo patirties per visą studijų laiką universitete. Studijuodamas universitete įgijau 5 darbo vietas skirtinguose sektoriuose – viešųjų ryšių, reklamos, žurnalistikos, rinkodaros ir dizaino srityse. Baigęs šias darbo vietas įgijau įvairių įgūdžių, kuriuos šiandien naudoju savo darbe.
Net jei tai yra tik kelios savaitės per vasaros atostogas, tai rodo įsipareigojimą ir taip pat veda į priekį konkurencingoje darbo rinkoje.
- Ankstyvas paukštis pagauna kirminą
Akivaizdu, kad paskutiniai universiteto metai daugeliui yra įtemptas metas, todėl jums bus daug ko galvoti, nei kreiptis dėl darbo. Tačiau anksti pradėjus planuoti, ką nori veikti po universiteto, ilgainiui gali padėti.
Jokiu būdu neturite pradėti siųsti paraiškų kairėje, dešinėje ir centre, kol dar neturite diplomo. Sudarę karjeros plėtros planą apie kelią, kuriuo norite eiti, vėliau galėtumėte sutaupyti laiko.
- Nenustokite daryti to, kas jums patinka
Jei iš karto po universiteto negaunate darbo, susijusį su laipsniu, gali būti lengva patekti į spąstus, kai nedirbate nieko bendro su pasirinkta karjera.
Man pasirodė naudinga toliau dirbti su savo rinkodaros projektais. Sukūriau savo „Instagram“ maisto tinklaraštį ir stengiausi jį atnaujinti kas savaitę. Tai, kad tai buvo mano CV, man labai padėjo pokalbiuose ir buvo puikus pokalbio pradininkas.
Jūs praleidote didelę savo laiko dalį pildydami prašymą ir dabar jie prašo jūsų motyvacinio laiško. Gali atrodyti, kad juos užpildyti sunku, tačiau motyvaciniai laiškai yra svarbūs ir darbdaviai juos skaito.
Tiesą sakant, daugelis darbdavių nepateiks jūsų paraiškos dienos laiko, jei neturite motyvacinio laiško, todėl įsitikinkite, kad įtraukėte bet kokią informaciją, kurios jūsų CV neapima.
Paskutinis, bet tikrai ne mažiau svarbus dalykas yra turbūt svarbiausias dalykas, apie kurį bus kalbama šiame straipsnyje – niekada nepasiduok.
Bandymas susirasti tinkamą darbą baigus universitetą gali būti sunkus. Akivaizdu, kad dabartinis klimatas daugeliui sukėlė daug streso. Nors darbo atmetimas gali nuliūdinti, stenkitės, kad tai nepakenktų jūsų pasitikėjimui. Niekas nesakė kad buvo lengva. Tikimės, kad šie patarimai padės jums greitai pasirinkti tinkamą karjeros kelią.
Už šį įrašą dėkojame mūsų draugei Emily Lavin, „Oak Engage“ rinkodaros ir komunikacijos specialistei.
Pasidalykite šia istorija, pasirinkite savo platformą!
Puslapio įkėlimo nuoroda
Eiti į viršų