5 dalykai, kuriuos reikia žinoti, kurie padės pradėti rinkodaros karjerą – išmokite šokinėti – Davidas Shindleris

Laisvai samdomam tekstų rašytojui Lewisui Kingui patinka girdėti žmones, kurie rinkodarą laiko karjera, ir siūlo keletą raminančių dalykų, kurie padės jums pradėti savo karjerą šioje klestinčioje pramonėje.

Net jei pradedate savo karjerą ar ieškote pokyčių, labai rekomenduočiau rinkodarą. Tai turbūt viena įvairiausių ir jaudinančių pramonės šakų.

Atrodo, kad į tai žmonės neatsižvelgia – kai kurie kūrybiškiausi ir įdomiausi žmonės, su kuriais dirbau, „pateko į jį“.

Ir tada jį įsimylėjo. karjeros galimybes

Tas pats galioja ir man. Aš neįsivaizdavau, kas yra tekstų rašytojas buvo, bet žinojau, kad mėgstu rašyti ir pasakoti. Ir dabar aš kažkaip sukūriau pasitenkinimą teikiančią (nors šiek tiek keistą) karjerą rašydamas žodžius visokiems keistam ir nuostabiam dalykui.

Taigi, įsivaizduokite ką tu gali padaryti, jei tyčia žinotum apie tokią karjerą.

Štai 5 dalykai, kuriuos atradau ir kurie padėjo kitiems žengti pirmuosius žingsnius šioje pramonėje.

1 Jums nereikia rinkodaros laipsnio

Ir dabar galite lengviau atsikvėpti.

Žinau, kad kai kuriems žmonėms tai kelia nerimą. Tai kažkas žmonių tikėti sulaikys juos.

Bet a rinkodaros laipsnis nėra privalomas. Marketingo laipsnis

Pavyzdžiui, buvęs mano viršininkas, kuris kadaise vadovavo savo socialinių tinklų rinkodaros agentūrai ir įkūrė mažmeninės prekybos verslą, universitete studijavo geografiją.

Universitete studijavau anglų kalbą ir žiniasklaidą (taip pat ir kūrybinį rašymą). Ir dėl to nerimavau prieš metus, kai dirbau tarptautinės verslo mokyklos rinkodaros skyriuje. Atsidūriau keistoje pozicijoje rinkodaros kursų apie rinkodarą klausimais – nors ir nebuvau studijavęs rinkodaros universitete! (Čia yra keletas patarimų, kaip susidoroti su apsimetėlio sindromu iš TED).

Taip pat pažįstu rinkodaros žmonių, kurie diplomo neturi taip pat padarė puikią rinkodaros karjerą.

Rinkodaros laipsnis yra tik vienas iš daugelio kelių.

Bet tai nereiškia, kad rinkodaros neverta studijuoti, o tai veda prie kito taško…

2 Kiekviena diena yra mokyklos diena

Vienaip ar kitaip, mokykla puikiai paruošia rinkodaros karjerai.

Nors egzaminų nėra (urū!), dažnai yra daug projektinių darbų ir terminų.

Jūs taip pat turite pasiruošti nuolat mokytis naujų dalykų.

Rinkodaroje jūs niekada neišmoksite, o tada viskas. Nes mokytis reikia mėgti. mokytis rinkodaros darbo

Turite tapti nuolatiniu tyrinėtoju. Jūs turite išmokti apie viską ir viską. Ir jūs turite išmokti patikrinti šaltinius ir rasti patikimas informacijos vietas.

Tai apima jūsų rinkodaros srities studijas – man tai tekstų rašymas ir klasikinio tekstų rašymo, pardavimo laiškų, reklamos, tinklaraščių rašymo ir kt.

Taip pat ir kiti rinkodaros aspektai – turiu gerai išmanyti SEO, interneto dizainą ir maketus, socialinius tinklus ir viešuosius ryšius, kad mano kopija būtų efektyvi.

Taip pat produktai ir (arba) paslaugos – aš daug sužinojau apie įvairius atsitiktinius dalykus, įskaitant plytas ir stogo čerpes, defibriliatorius ir teisės tyrimus.

Tačiau iš tikrųjų negaliu teigti, kad esu „ekspertas“ ta prasme, kad kalbėčiau šiomis temomis per „Radio 4“.

Tačiau turiu pakankamai žinių ir gerą idėją, kur rasti reikiamos informacijos, kad galėčiau dirbti su savo projektais.

Kalbame apie žinias…

3 Nereikia iš karto būti specialistu…

…o gal net kada nors.

Man atrodo, kad „geriau būti specialistu ar generalistu?“ diskusijos šiek tiek beprasmiškos. Nes tai tinka skirtingiems žmonėms ir skirtingoms profesijoms.

rinkodaros karjera

Man gana gerai dirbau kaip paprastai patikimas ir kūrybingas tekstų kūrėjas. Turiu keletą specialių pramonės žinių, bet turėjau gana įdomią ir įvairią karjerą.

Man buvo pasakyta, kad turėčiau „specializuotis“, bet tai manęs dar nesustabdė.

Ir juokinga, kai kas nors tikisi, kad pradėjęs būsi specialistas. Tiesą sakant, verta išbandyti naujus dalykus, nes yra tiek daug galimybių.

Kas iš esmės yra kitas mano punktas.

4 Yra daugiau galimybių, nei iš pradžių manote

Rinkodaros vaidmenys dažnai aptariami kaip „vidiniai“ arba „agentūros“ arba „viešasis sektorius“ ir „privatus sektorius“.

Ir šios dichotomijos yra geras atspirties taškas pirmą kartą žiūrint į rinkodarą.

Tačiau jūs taip pat turite įvairių organizacijų, skirtingų pramonės šakų, įvairių dydžių įmonių.

Be to, vaidmenys taip pat yra įvairūs. rinkodaros vaidmenis

Žinoma, yra akivaizdžių rinkodaros darbų – grafikos dizainerio, interneto dizainerio, tekstų kūrėjo, viešųjų ryšių vadovų, socialinių tinklų vadybininkų.

Tačiau yra ir kitų, neaiškesnių vaidmenų, pavyzdžiui, sąskaitų vadybininkai (pusė projektų vadovai, pusiau klientų santykių vadovai), skaitmeniniai strategai, inovacijų konsultantai.

Ir tikrai specifiniai ir techniniai darbai – SEO konsultantai, konversijos ekspertai, elektroninės prekybos vadybininkai.

Visada verta išbandyti skirtingas pramonės šakas, skirtingas organizacijas, skirtingas aplinkas ir galbūt net skirtingą vaidmenį.

Praėjusiais metais bandžiau būti viešųjų ryšių kampanijų vadovu. Nekenčiau to.

Bet tai buvo naudinga patirtis, kuri pagaliau mane nuvedė į…

5 Visa jūsų patirtis ir žinios bus naudingos

Ne tik jūsų paraiškoms ir pokalbiams, bet ir tam, kad būtumėte Gerai darbe taip pat.

rinkodara

Tekstų rašymo legenda Josephas Sugarmanas pasakoja apie naudingų žinių ir patirties rūšis. Yra konkretūs dalykai, kur jūs tyrinėjate savo produktą.

Bet tada yra ir bendrieji dalykai.

Tai reiškia savo gyvenimą ir patirtį. Tai dalykai, kuriuos nuveikėte per darbą ar per savo gyvenimą.

Dabar viskas, ką patyrėte, gali būti ne tokia naudinga, kaip vaikinas, atsakantis į visus klausimus Lušnynų milijonierius – bet tai gali būti naudinga labai intuityviai.

Pavyzdžiui, rinkodara iš esmės yra kalbėjimasis su žmonėmis ir santykių kūrimas. Taigi, jei kada nors dirbote parduotuvėje ar klientų aptarnavimo skyriuje, geriausiai suprasite, kaip parašyti kopiją, kuri labiau primena pokalbį.

Arba, jei turite neįgalių draugų ar šeimos narių, būsite labiau prisitaikę prie svetainių, kurios būtų labiau prieinamos ir užimtų aukštesnę vietą paieškos sistemos rezultatuose, kūrimą.

Taigi, nenuvertinkite ir savo gyvenimo bei patirties – tai tikrai bus naudinga siekiant klestinčios karjeros šioje jaudinančioje industrijoje.

Laisvai samdomas tekstų rašytojasDar kartą dėkojame už šį įrašą mūsų draugui Lewisui Kingui, laisvai samdomam tekstų kūrėjui ir komuteriui, kuris rašo tinklaraščius Rašytojas Lewisas Kingas.